Praca na wysokościach jest bardzo niebezpieczna. Wie o tym każdy, kto w swoim codziennym życiu wykorzystuje sprzęt alpinistyczny. Budowniczowie, inżynierzy, malarze, wykończeniowcy, elektrycy i masa innych specjalistów każdego dnia pracuje na wysokościach. Sprawia to, że niestety, ale dochodzi do bardzo częstych wypadków spowodowanych upadkami z dużej wysokości.
Ludzie nie tylko się łamią, ale i tracą życie. Czasami dochodzi do ogromnych,http://banco.com.pl/ zbiorowych tragedii, kiedy pod ludźmi pęka rusztowania, lina lub jakiś inny element.

Można temu zapobiec lub znacznie ograniczyć konsekwencje takiego wypadku w momencie, kiedy będzie się stosowało odpowiednie zabezpieczenia. Liny proporczyki, mocne kaski budowlane, rękawice, specjalne stroje, ognioodporne ubrania i inne akcesoria są tutaj niezwykle ważne. Istotne jest także samo zabezpieczenie wszystkich konstrukcji, bo chodzi przecież o to, żeby były maksymalnie bezpieczne, nowoczesne i uniwersalne na tyle, żeby nie straszna była im żadna zmiana. Wysokości bywają dla ludzi zabójcze, o czym przekonało się już wiele osób.
Część z nich zdołała ujść z życiem tylko dlatego, że zastosowali odpowiednie zabezpieczenia przewidziane w zasadach BHP. Inaczej nie byłoby możliwe, żeby zachowali oni życie. Dopóki wszystko jest dobrze, ludzie nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa pracy na dużych wysokościach, dopiero gdy coś idzie nie tak, rozumiemy, że bez właściwych zabezpieczeń mogłoby nas już nie być na tym świecie.